KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 11954053
*
nr 1195 4053
Jean-Louis Forain
(1852-1931), Frankrike
Etsning, Jean Louis Forain, "Danseuses dans leur loge", signerad i plåten. Motivet: 16,1x11,8
Jean-Louis Forain, fransk impressionistisk målare, litograf och etsare född 1852 i Reims, Frankrike, död 1931.
Utrop:
500 kr
Såld:
600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 6 augusti 2018
kl 20:40:40
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
2/8 10:25:21
1
100 kr
6/8 08:26:28
2
500 kr
6/8 20:34:19
1
200 kr
6/8 20:34:19
2
250 kr (Budbetjänt)
6/8 20:34:50
1
300 kr
6/8 20:34:50
2
350 kr (Budbetjänt)
6/8 20:35:13
1
500 kr
6/8 20:35:13
2
500 kr (Budbetjänt)
6/8 20:35:40
1
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Jean-Louis Forain
Jean-Louis Forain, fransk impressionistisk målare, litograf och etsare född 1852 i Reims, Frankrike, död 1931.
Läs mer om Jean-Louis Forain
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsning etsningar europa frankrike fransk franska franskt grafik jean louis forain jean-louis forain
-
6573 Etsning
Gudmar Olovson (1936-2017), Sverige. Signerad, num..//
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:15
-
6436 Etsning
Louis Legrand (1863-1951), "Les Mioches", oramat l..//
Aktuellt bud: 350 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 18:20
-
7069 Etsning
Oidentifierad konstnär. Signerad, numrerad 1/30, j..//
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 18:11
-
7072 Etsning
Oidentifierad konstnär. Signerad, numrerad 4/50. B..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:37
-
6344 Färgetsning
Hasse Lindroth (f. 1938), Sverige. "Från köket". S..//
Aktuellt bud: 200 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 18:54
-
7068 Färgetsning
Svenerik Jakobsson (f. 1934). Signerad, numrerad 1..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:47
*
Jean-Louis Forain
Jean-Louis Forain, fransk impressionistisk målare, litograf och etsare född 1852 i Reims, Frankrike, död 1931.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Jean-Louis Forain
nr 1195 4053
Jean-Louis Forain
(1852-1931), Frankrike
Etsning, Jean Louis Forain, "Danseuses dans leur loge", signerad i plåten. Motivet: 16,1x11,8
Jean-Louis Forain, fransk impressionistisk målare, litograf och etsare född 1852 i Reims, Frankrike, död 1931.
| Utrop: | 500 kr |
|---|---|
| Såld: | 600 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 6 augusti 2018 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 2/8 10:25:21 | 1 | 100 kr |
| 6/8 08:26:28 | 2 | 500 kr |
| 6/8 20:34:19 | 1 | 200 kr |
| 6/8 20:34:19 | 2 | 250 kr (Budbetjänt) |
| 6/8 20:34:50 | 1 | 300 kr |
| 6/8 20:34:50 | 2 | 350 kr (Budbetjänt) |
| 6/8 20:35:13 | 1 | 500 kr |
| 6/8 20:35:13 | 2 | 500 kr (Budbetjänt) |
| 6/8 20:35:40 | 1 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Jean-Louis Forain
Jean-Louis Forain, fransk impressionistisk mÃ¥lare, litograf och etsare född 1852 i Reims, Frankrike, död 1931.Läs mer om Jean-Louis Forain
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsning etsningar europa frankrike fransk franska franskt grafik jean louis forain jean-louis forain
-
6573 Etsning
Gudmar Olovson (1936-2017), Sverige. Signerad, num..//
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:15 -
6436 Etsning
Louis Legrand (1863-1951), "Les Mioches", oramat l..//
Aktuellt bud: 350 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 18:20 -
7069 Etsning
Oidentifierad konstnär. Signerad, numrerad 1/30, j..//
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 18:11
-
7072 Etsning
Oidentifierad konstnär. Signerad, numrerad 4/50. B..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:37 -
6344 Färgetsning
Hasse Lindroth (f. 1938), Sverige. "Från köket". S..//
Aktuellt bud: 200 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 18:54 -
7068 Färgetsning
Svenerik Jakobsson (f. 1934). Signerad, numrerad 1..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:47



